Domki na działkę ROD

Domki drewniane na działkę wykonywane są głównie jako konstrukcje balikowe. Technologia ta pozwala produkować gotowe domki na działkę, których montaż może zająć nawet jeden dzień. Zaawansowana prefabrykacja daje możliwości przygotowania konstrukcji do samodzielnego montażu, z którym poradzić sobie może nawet osoba początkująca. Domki drewniane na działkę powstają przeważnie jako domki letniskowe, czyli w wersji nieocieplanej. Sezonowość działek rekreacyjnych sprawia, że użytkownicy decydują się najczęściej jedynie na izolację dachu, aby zapobiec nagrzewaniu wnętrza. Poniżej prezentowane modele odpowiadają potrzebom działkowców i spełniają wymogi ROD.

Domek na działce ROD jakie wymiary?

Parametry jakim powinny odpowiadać domki drewniane na działkę ROD zmieniały się na przestrzeni lat. Jeszcze kilka - kilkanaście lat temu były bardziej rygorystyczne niż dziś. Właściciele ogrodów działkowych przed rozpoczęciem budowy domku ogrodowego na działce ROD są zobowiązani zapoznać się z przepisami Polskiego Związku Działkowców, które wyczerpująco regulują te kwestie. Od roku 2015 (do dziś) ogrody miejskie i pozamiejskie obowiązują te same ograniczenia.

Powierzchnia zabudowy domku na działkę ROD wynosi do 35m², wysokość do 5m przy dachu dwuspadowym stromym i do 4m przy dachu płaskim. Do powierzchni zabudowy nie wlicza się tarasu, werandy lub ganku, o ile ich łączna powierzchnia nie przekracza 12 m2.

W naszej ofercie wszystkie domki na działkę ROD zarówno ogrodowe jak i z balika spełniają te wymogi. Przed postawieniem domku na działce należy ten fakt zgłosić do Zarządu ROD. Nie wiąże się to z żadną opłatą i w znaczącej części przypadków proces rozpoczęcia budowy przebiega bez komplikacji. Typowa odległość domku ogrodowego od działki sąsiada to 3m bez okna oraz 4m z oknem, ale z praktyki wiemy, że na części działek odległości te mogą być mniejsze. O tę kwestię warto dopytać w Zarządzie.

Kwestie dotyczące budowy altany działkowej regulują przepisy zawarte w:

  • Ustawie Prawo Budowlane z dnia 7 lipca 1994 r.
  • Ustawie o Rodzinnych Ogrodach Działkowych z dnia 13 grudnia 2013 r.
  • Regulaminie ROD

Gotowe domki na działkę ROD

Nasza oferta przedstawia domki na działkę z montażem oraz szerokim wyborem opcji dodatkowych. Aby uznać domek ogrodowy za gotowy należy poza ceną podstawową doliczyć montaż, pokrycie dachu, malowanie. Kwestia podłoża jest otwarta. Możemy dostarczyć rysunki do wykonania we własnym zakresie lub zaoferować gotowe podłoże. Niezależnie od tego, czy szukasz miejsca do relaksu w słońcu, zabawiania gości, czy po prostu przechowywania sprzętu ogrodniczego, gotowy domek ogrodowy może być idealnym rozwiązaniem.

Gotowe domki na działkę ROD to świetny sposób na dodanie dodatkowej przestrzeni życiowej bez konieczności przechodzenia przez kłopoty związane mozolnym budowaniem w tradycyjnej technologii murowanej. Mogą być budowane na zamówienie, aby dopasować je do konkretnych potrzeb i preferencji lub wybrane z szerokiej gamy gotowych modeli. Domki ogrodowe są dostępne w różnych stylach i rozmiarach, aby dopasować się do każdego budżetu. Mogą być używane do wszystkiego, od domowego biura lub siłowni do sypialni dla gości lub pokoju zabaw. Czas realizacji na miejscu to często nawet jeden dzień!

Jeśli interesują Cię gotowe domki na działkę ROD, możesz na nas liczyć. Dostarczymy domek z montażem, w pełni wykończony i z niezbędnymi instalacjami. Działamy w tej branży od kilkunastu lat i wiemy jak budować dobrze i na lata. Nasze doświadczenie to nie tylko umiejętności i narzędzia. Wiemy jak stawiać domki funkcjonalne i dobrze przemyślane. Przez lata naszej działalności udało nam się wypracować rozwiązania, które eliminują dziesiątki źle podjętych decyzji. Nie odkrywaj nowych lądów, skorzystaj z naszego doświadczenia i miej spokojną głowę, my zajmiemy się wszystkim.