Domki mobilne całoroczne

W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie gotowymi domkami z drewna nasza firma przygotowała ofertę całorocznych domków mobilnych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wprowadzić się z dnia na dzień. Podstawowy model jest zewnętrznie gotowy, a wewnątrz zawsze będą rozprowadzone instalacje. Do decyzji kupującego pozostawiamy temat urządzenia wnętrza. Najczęściej wybieraną opcją jest przygotowanie przez nas łazienki oraz kuchni.

Ile kosztuje domek całoroczny mobilny?

Cena domku mobilnego będzie zależeć głównie od jego powierzchni oraz wyposażenia. Weźmy pod uwagę najbardziej popularny rozmiar i najczęściej poszukiwane zapytanie domek mobilny 35m2 cena. W podstawowej wersji , która zakłada umeblowanie przez klienta, domek całoroczny mobilny kosztuje ok 150 tys. zł. Kwota ta pozwala na zakup domku przygotowanego do umeblowania. Decydując się na gotowy domek mobilny z wykończoną łazienką, kuchnią i pokojem musimy liczyć się z sumą o kilkadziesiąt tysięcy złotych wyższą.

Czy na dom mobilny trzeba mieć pozwolenie?

Domki mobilne, które nie przekraczają powierzchni 35m2 stawiane są w oparciu o tzw. zgłoszenie. Zamiar postawienia domku mobilnego należy zgłosić w urzędzie Starostwa Powiatowego. Traktujemy je więc jako domki bez pozwolenia na budowę.

Jeśli domek mobilny przekracza powierzchnię zabudowy 35m2, wówczas należy liczyć się z potrzebą uzyskania pozwolenia na budowę. Taką procedurę rozpoczynamy od zapoznania się z miejscowym planem zagospodarowania lub uzyskaniem warunków zabudowy. Opierając się o nasze doświadczenie, polecamy udać się do Starostwa Powiatowego, ponieważ przepisy często bywają różnorodnie interpretowane.