Wzorniki dla domków z balika

Elewacja

Elewację zewnętrzną malujemy środkiem firmy Remmers. Podstawowe malowanie wykonywane jest wysokojakościową lazurą Remmers HK Lasur, zapewnia ona widoczną strukturę drewna, a powłoka nie łuszczy się. Koszt obejmuje malowanie jednokrotne, a kolejną warstwę należy nałożyć w tym samym sezonie, najlepiej w ciągu miesiąca. Domek malowany jest dopiero po montażu, można więc samodzielnie wykonać zarówno pierwsze jak i kolejne malowanie.

Malowanie zewnętrzne w oparciu o palety szarości realizujemy za pomocą środka Remmers HK Lasur Grey Protect. Malowanie powinno zostać wykonane dwukrotnie już na samym początku, aby uzyskać pożądany kolor. Malowanie jednokrotne jest niezalecane. Wybierając tę paletę koszt malowania należy więc przemnożyć x2. Powłoka jaką nadaje ten preparat nie ulega złuszczaniu się. Tutaj również malowanie można wykonać samodzielnie.

Aby uzyskać w pełni kryjący efekt malowania stosujemy paletę Remmers Deckfarbe z wcześniejszym podkładem Remmers Isoliergrund. Malowanie wykonywane jest łącznie 3-warstwowo i całkowicie zakrywa strukturę drewna. Koszt malowania tą paletą należy przemnożyć x4 w stosunku do wersji podstawowej. Preprat jest silnie kryjący i tworzy elastyczną niezłuszczającą się powierzchnię w efekcie jedwabistego matu. Tutaj również można podejmować się samodzielnego malowania, choć w przypadku tej palety będzie ono bardzo czasochłonne.


Pokrycie dachu

Pokrycie dachu papą jest rozwiązaniem najtańszym, ale wystarczającym na nie dłużej niż 2 lata. Następnie papę należy pokryć kolejną warstwą lub zmienić pokrycie.

Najczęsiej wyberaną opcją krycia dachu jest gont, który posiada 20-letnią gwarancję.

Stosujemy także krycie dachu blachodachówką, która jest rozwiązaniem najtrwalszym, ale również najbardziej kosztownym.


Rynny

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na żywotność domku są rynny. Zapobiegają one bryzganiu wody okapowej na elewację, a także podmiękaniu gruntu w linii okapu.

Domki drewniane całoroczne do 50 tys

Choć limit cenowy może wydawać się nie do utrzymania, domek drewniany w tym zakresie można wybudować jako całoroczny. Oczywiście nie możemy tutaj liczyć na domki drewniane 35m2 z poddaszem, ale jeśli tylko pozostaniemy przy parterze, znajdą się modele w przystępnej cenie.

Domki letniskowe drewniane - przystępne modele, które łatwo ocieplić

  • Mały domek drewniany

    Szymek w wersji startowej to koszt 21 tys. zł za 21m2 wnętrza oraz taras. Jeśli wzbogacimy go o ocieplenie ścian, dachu i podłogi oraz doliczymy montaż, wówczas cena zamknie się w ok 40 tys. zł. Malowanie domku można wykonać samodzielnie, jest proste i pozwoli nam zaoszczędzić ok tysiąca złotych. Pozostały budżet należy rozdzielić na przygotowanie podłoża oraz rozpoczęcie urządzania wnętrza.

  • Domek drewniany 35m2

    Jeśli celujemy w większy rozmiar, to na pierwszy plan wysuwa się domek drewniany bez pozwolenia Jakub XL. Do dyspozycji mamy 35m2 i również zaliczymy go do kategorii domy drewniane całoroczne do 50 tys. W tym przypadku jednak taras nie występuje w opcji podstawowej. Jego dobudowanie prawdopodobnie wykroczyłoby poza ustalony przez nas budżet. Można ten etap odłożyć w czasie lub zdecydować się na postawienie samej podłogi, to znacząco ograniczy koszty.

  • Domki drewniane do 30 tys

    W tym budżecie znajdziemy zgrabne i nieduże domki. Większość z nich należy traktować jako domek drewniany do samodzielnego montażu. Z doświadczeń klientów wiemy jednak, że montaż takiej konstrukcji nie sprawia problemów nawet osobom nie mającym na co dzień styczności z pracami monterskimi. Większość prac wykonana jest na etapie produkcji, a sam montaż domku drewnianego przypomina układanie klocków lego. Do budowy wystarczają najprostsze. podstawowe narzędzia - młotek, wkrętarka, piła ręczna do drewna.