Możliwe modyfikacje

Okna

 • Zmniejszenie okien frontowych (okna od podłogi w modelach Janek, Szymek, Igor itp.):
  - zadeskowanie do połowy 300 zł za okno
  - wymiana na mniejsze okno 800 zł + cena okna (rozmiary poniżej)
 • Wymiana okna na mniejsze powoduje pozostanie większego otworu okiennego (domek jest już wyprodukowany). Otwór uzupełniamy nowym całym balikiem - koszt 1000 zł
 • Wymiana okna na większe to koszt różnicy w cenie okna + 200 zł robocizna
 • Przeniesienie okna to koszt uzupełnienia pozostałego otworu balikiem oraz montaż w innym miejscu, łącznie między 1000 a 1800 zł w zależności od wielkości okna
Małe pojedyncze 55x55 cm 800 zł
Średnie pojedyncze 80x105 cm 900 zł
Duże podwójne 156x105 cm 1300 zł
Pionowe witrynowe 60x185 cm 900 zł

Drzwi

 • Wymiana drzwi dwuskrzydłowych całkowicie przeszklonych na w połowie przeszklone + 600 zł lub pełne 800 zł
 • Wymiana drzwi dwuskrzydłowych na jednoskrzydłowe + 2800 zł (przeszklone lub pełne)
Zewnętrzne pojedyncze 80x200 cm 1000 zł
Zewnętrzne podwójne 160x200 cm 1800 zł
Wewnętrzne pojedyncze 70x200 cm 800 zł
Wewnętzne pojedyncze 80x200 cm 800 zł

Ścianki działowe

 • Wewnętrzna ścianka działowa to koszt ok 700zł / mb + drzwi wewnętrzne 800 zł lub zewnętrzne 1000 zł
 • Usunięcie istniejącej ścianki działowej z drzwiami wewnętrznymi zwykle nie ma wpływu na cenę, ale podchodzimy do tego indywidualnie, jest to zależne od konstrukcji.

Koszt nowych ścianek działowych może zmienić się w przypadku nietypowych konstrukcji. 

Tarasy

 • powiększenie istniejącego lub budowa nowego tarasu
 • - 600 zł/m2 podłogi z barierkami + malowanie
  - 600 zł/m2 dachu ze słupami + malowanie, krycie dachu, rynny

 • malowanie tarasu
  - podłoga z barierkami + 18 zł/m2
  - dach (podbitka) + 18 zł/m2

 • krycie dachu
  - gont 90 zł/m2
  - blachodachówka 200 zł/m2

 • rynny PCV 190 zł/mb

Dobudówki

W ofercie mamy przybudówki do obecnych domków, skłądające się z trzech ścian, podłogi, dachu oraz drzwi pełnych. Przykładowe rozmiary dobudówek. Koszt dobudówki zawsze wyliczany jest indywidualnie

Odbicie lustrzane

Odbicie lustrzane nie ma wpływu na cenę. Bezproblemowo możemy odbić cały budynek. Istnieje także opcja obrotu poszczególnych ścian, ale to zależy od konkretnego projektu. Obrót ściany będzie pociągał za sobą ewentualną ściankę wewnętrzną i nie każda zmiana będzie możliwa.

Domki drewniane całoroczne do 50 tys

Choć limit cenowy może wydawać się nie do utrzymania, domek drewniany w tym zakresie można wybudować jako całoroczny. Oczywiście nie możemy tutaj liczyć na domki drewniane 35m2 z poddaszem, ale jeśli tylko pozostaniemy przy parterze, znajdą się modele w przystępnej cenie.

Domki letniskowe drewniane - przystępne modele, które łatwo ocieplić

 • Mały domek drewniany

  Szymek w wersji startowej to koszt 21 tys. zł za 21m2 wnętrza oraz taras. Jeśli wzbogacimy go o ocieplenie ścian, dachu i podłogi oraz doliczymy montaż, wówczas będziemy mieć skomponowany dom za 50 tys pod klucz. Malowanie domku można wykonać samodzielnie, jest proste i pozwoli nam zaoszczędzić ok tysiąca złotych. Pozostały budżet należy rozdzielić na przygotowanie podłoża oraz rozpoczęcie urządzania wnętrza.

 • Domek drewniany 35m2

  Jeśli celujemy w większy rozmiar, to na pierwszy plan wysuwa się domek drewniany bez pozwolenia Jakub XL. Do dyspozycji mamy 35m2 i również zaliczymy go do kategorii domy drewniane całoroczne do 50 tys. W tym przypadku jednak taras nie występuje w opcji podstawowej. Jego dobudowanie prawdopodobnie wykroczyłoby poza ustalony przez nas budżet. Można ten etap odłożyć w czasie lub zdecydować się na postawienie samej podłogi, to znacząco ograniczy koszty.

 • Domki drewniane do 30 tys

  W tym budżecie znajdziemy zgrabne i nieduże domki. Większość z nich należy traktować jako domek drewniany do samodzielnego montażu. Z doświadczeń klientów wiemy jednak, że montaż takiej konstrukcji nie sprawia problemów nawet osobom nie mającym na co dzień styczności z pracami monterskimi. Większość prac wykonana jest na etapie produkcji, a sam montaż domku drewnianego przypomina układanie klocków lego. Do budowy wystarczają najprostsze. podstawowe narzędzia - młotek, wkrętarka, piła ręczna do drewna.