Garaże drewniane

Nasza oferta obejmuje kompleksowe rozwiązania dla osób poszukujących garaży drewnianych. Oferujemy szeroką gamę garaży drewnianych, zarówno montażem i transportem, jak i te przeznaczone do samodzielnego montażu. Nasze garaże drewniane to praktyczne schronienie dla Twojego pojazdu. Zawsze stanowią one również element, który nadaje uroku Twojej przestrzeni życiowej.

Jeśli poszukujesz gotowego rozwiązania, nasze garaże drewniane z montażem i transportem to idealna propozycja. Dostarczamy kompletny garaż drewniany prosto pod wskazane miejsce. Nasi doświadczeni montażyści zajmują się jego skompletowaniem. To wygodne i bezproblemowe rozwiązanie dla osób ceniących sobie profesjonalne podejście.

Dla tych, którzy preferują samodzielność, proponujemy garaże drewniane do samodzielnego montażu. Nasze kompleksowe zestawy zawierają wszystkie niezbędne materiały. Z nimi stworzysz solidną i estetyczną konstrukcję. Prosty proces montażu pozwoli Ci cieszyć się własnym, unikalnym garażem drewnianym bez konieczności angażowania dodatkowej pomocy.

Cena garażu drewnianego zawsze jest istotnym aspektem, dlatego staramy się dostarczyć opcje, które mieszczą się w różnych budżetach. Nasze garaże drewniane oferują atrakcyjne ceny, uwzględniające zarówno jakość materiałów, jak i fachowe wykonanie. Budowa garaży drewnianych to proces, który warto powierzyć profesjonalistom. Dbamy o solidność konstrukcji, używając trwałych materiałów i przemyślanych rozwiązań. Konstrukcje garaży drewnianych z naszego katalogu są zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne, wpisując się w różnorodność stylów i gustów.

Domek szkieletowy czy z balika

Nasi klienci często pytają nas "Jaka jest różnica między domkiem z balika a szkieletowym z desek?". Różnica oczywiście tkwi w technologii wykonania, którą postaramy się Państwu przybliżyć. Obydwie technologie mają swoje wady i zalety, które będą decydować o przeznaczeniu budynku.


Domek szkieletowy budowa

Na konstrukcję ściany szkieletowej drewnianej składać będą się pionowe słupki oraz poziome podwaliny, oczepy i nadproża. Elementy te połączone w jedną ramę utworzą nam szkielet ściany, który zewnętrznie zostanie obity deską elewacyjną, a wewnętrznie deską boazeryjną lub płytami GK. Zanim elewacja zewnętrzna zostanie przymocowana do słupków, należy na nich osadzić warstwę izolacji wiatrochronnej w postaci membrany. Będzie ona chronić dodatkowo budynek przed przewiewaniem. Od wewnątrz zaś, przed boazerią należy ułożyć warstwę folii paroszczelnej, która zapobiegnie zbyt szybkiemu przenikaniu wilgotngo powietrza do ściany. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach wilgotnych - łazienkach czy kuchniach. Szerokość słupków ściany szkieletowej idzie najczęściej w parze z planowaną grubością izolacji termicznej. Standardowe wymiary słupków to 40x100 dla wersji letniskowych oraz 40x150 dla wersji całorocznych. Pomiędzy słupkami umieszczana jest wełna mineralna o grubości 100 lub 150 mm. Elewację zewnętrzną stanowi deska frezowana na tzw. pióro-wpust o grubości 19mm, analogicznie elewacja wewnętrzna to podobna deska, ale o grubości 16mm. Tak zbudowana ściana ma odpowiednio 135 mm dla domków letniskowych i 185 mm dla domków całorocznych.

Ściany szkieletowe są częściowo prefabrykowane w warsztacie i przyjeżdżają na miejsce montażu w modułach. Montaż takiego domku odbywa się przez wyspecjalizowaną ekipę. Z uwagi na duże gabaryty ścian, domek trudno magazynować, dlatego wykonywany jest najczęściej na bieżąco. Niedogodność ta jest jednak równoważona zaletą indywidualnego podejścia do każdego zlecenia. Wykonując każdy domek osobno, możemy dowolnie modyfikować jego parametry.

Budowa domku z balika

Różni się ona od poprzedniej technologii głównie sposobem połączenia ścian. Konstrukcję stanowi balik, na którego zakończeniu wykonane jest zacięcie węgłowe pełniące rolę złącza z balikiem kolejnej ściany. Ściana utworzona z balika będzie zarówno elewacją wewnętrzną, zewnętrzną jak i konstrukcją budynku (dla wersji nieocieplanej). Aby wykonać domek z ociepleniem należy od wewnątrz utworzyć ruszt drewniany, który wypełnimy wełną i wykończymy boazerią. Ruszt taki wykonywany jest ze słupków 40x100 lub 40x150. Ściana może przypominać wersję szkieletową, jednak tutaj słupki będą stanowić jedynie dystans dla wypełnienia izolacji i wsparcie dla boazerii, nie będą pełnić roli konstrukcji. W przekroju ściany również występują warstwy wiatroizolacji oraz izolacji paroszczelnej. Grubość balika przy małych domkach ogrodowych to 28 mm, przy większych domkach letniskowcyh i całorocznych 45mm, a przy dużych domach 60mm i więcej. Domki z balika są stosunkowo łatwe w magazynowaniu, co przekłada się na dużo lepszą dostępność w sezonie. Jednak domek wykonany przed czasem będzie dawał mniejsze pole do modyfikacji. Polecane są często na domki działkowe.

Wady i zalety domów drewnianych to temat na osobny artykuł. Tutaj postaramy się porównać dwie wcześniej opisane technologie.

Wady i zalety domków szkieletowych

  • termin montażu należy rezerwować z większym wyprzedzeniem
  • montaż jedynie z wyspecjalizowaną ekipą
  • nieznacznie większe koszty transportu
  • modyfikacje często bez kosztów dodatkowych
  • indywidualne projekty zwykle nie podnoszą ceny
  • widoczna konstrukcja szkieletu przy wersjach nieocieplanych
  • malowanie ścian zewnętrznych przed montażem - w warsztacie

Wady i zalety domków z balika

  • wysoka dostępność w sezonie
  • możliwy samodzielny montaż
  • łatwy załadunek i niski koszt transportu
  • modyfikacje mogą wiązać się z kosztami dodatkowymi
  • indywidualne projekty podnoszą cenę o 15 - 20%
  • estetyczne wnętrze przy wersjach z ociepleniem i bez
  • malowanie domku po montażu

Trwałość domków szkieletowych i z balika jest porównywalna.

Garaże drewniane od producenta - praktyczne rozwiązania

Jako producent garaży drewnianych, pragniemy zaoferować naszym klientom funkcjonalne rozwiązania. Ich estetyka doskonale wpisze się w charakter każdej posesji. Nasze wiaty drewniane to efekt połączenia doświadczenia, pasji oraz wysokiej jakości materiałów. Wszystko to sprawia, że stajemy się solidnym partnerem w kreowaniu Twojej wymarzonej przestrzeni.

Garaże drewniane wykonane przez naszą firmę to praktyczne miejsce do przechowywania pojazdu. To również wyraz rzetelnej pracy i dbałości o detale. Zależy nam na dostarczeniu naszym klientom nie tylko solidnych, ale również estetycznych konstrukcji. Dlatego oferujemy różnorodność wzorów, kształtów i detali. Każdy klient może znaleźć garaż drewniany dopasowany do swojego gustu i stylu swojego domu.

Nasi fachowcy, posiadający wieloletnie doświadczenie, dokładają wszelkich starań. Dzięki nim nasze garaże drewniane są nie tylko estetyczne, ale także trwałe i solidne. Stawiamy na wysoką jakość drewna, starannie zabezpieczonego przed wpływem warunków atmosferycznych. Dzięki świerkowi skandynawskiemu nasze realizacje zachowują swój urok na przestrzeni lat. Ich solidna konstrukcja skutecznie chronią pojazdy przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi.

Jako producent garaży drewnianych zdajemy sobie sprawę z różnorodności potrzeb naszych klientów. Dlatego oferujemy elastyczność w dostosowywaniu naszych produktów do indywidualnych oczekiwań. Nasze garaże drewniane wykonane są z myślą o spełnieniu praktycznych potrzeb, jednocześnie dodając charakteru każdej posesji.

Wybierając nasze gotowe garaże drewniane, decydujesz się na połączenie funkcjonalności, estetyki i trwałości. Jesteśmy dumni z naszych produktów i przekonani, że staną się one praktycznym i efektownym elementem Twojej posesji. Zapraszamy do współpracy z naszym doświadczonym zespołem, który z przyjemnością dostarczy Ci unikalny, drewniany garaż. Wierzymy, że spełni on wszystkie Twoje oczekiwania.