Wzorniki dla domków z balika

Elewacja

Elewację zewnętrzną malujemy środkiem firmy Remmers. Podstawowe malowanie wykonywane jest wysokojakościową lazurą Remmers HK Lasur, zapewnia ona widoczną strukturę drewna, a powłoka nie łuszczy się. Koszt obejmuje malowanie jednokrotne, a kolejną warstwę należy nałożyć w tym samym sezonie, najlepiej w ciągu miesiąca. Domek malowany jest dopiero po montażu, można więc samodzielnie wykonać zarówno pierwsze jak i kolejne malowanie.

Malowanie zewnętrzne w oparciu o palety szarości realizujemy za pomocą środka Remmers HK Lasur Grey Protect. Malowanie powinno zostać wykonane dwukrotnie już na samym początku, aby uzyskać pożądany kolor. Malowanie jednokrotne jest niezalecane. Wybierając tę paletę koszt malowania należy więc przemnożyć x2. Powłoka jaką nadaje ten preparat nie ulega złuszczaniu się. Tutaj również malowanie można wykonać samodzielnie.

Aby uzyskać w pełni kryjący efekt malowania stosujemy paletę Remmers Deckfarbe z wcześniejszym podkładem Remmers Isoliergrund. Malowanie wykonywane jest łącznie 3-warstwowo i całkowicie zakrywa strukturę drewna. Koszt malowania tą paletą należy przemnożyć x4 w stosunku do wersji podstawowej. Preprat jest silnie kryjący i tworzy elastyczną niezłuszczającą się powierzchnię w efekcie jedwabistego matu. Tutaj również można podejmować się samodzielnego malowania, choć w przypadku tej palety będzie ono bardzo czasochłonne.


Pokrycie dachu

Pokrycie dachu papą jest rozwiązaniem najtańszym, ale wystarczającym na nie dłużej niż 2 lata. Następnie papę należy pokryć kolejną warstwą lub zmienić pokrycie.

Najczęsiej wyberaną opcją krycia dachu jest gont, który posiada 20-letnią gwarancję.

Stosujemy także krycie dachu blachodachówką, która jest rozwiązaniem najtrwalszym, ale również najbardziej kosztownym.


Rynny

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na żywotność domku są rynny. Zapobiegają one bryzganiu wody okapowej na elewację, a także podmiękaniu gruntu w linii okapu.


Okna PCV

Warto rozważyć montaż okien PCV, zwłąszcza w wersjach całorocznych domków z drewna.